Conjugare Verb " To Let = A Lasa, Permite, Ingadui, se Inchiria " Tabel Gratuit Online - Engleza Verbe Uzuale, Regulate si Neregulate Conjugate pentru Incepatori, Copii, Elevi, Studenti

---

Conjugarea Verbului " To Let = A Lasa, Permite, Ingadui, se Inchiria ", care face parte din Verbele de Baza ale Limbii Engleze. Gramatica Engleza Verb Conjugat la Prezent, Trecut, Viitor, Indicativ, Conjunctiv, Conditional, Participiu, Imperativ.


Indicative Present

I let
you let
he lets
we let
you let
they let
Ind. Present Continous

I am letting
you are letting
he is letting
we are letting
you are letting
they are letting
Indicative Future

I will let
you will let
he will let
we will let
you will let
they will let
Indicative Past

I let
you let
he let
we let
you let
they let
Indicative Perfect

I have let
you have let
he has let
we have let
you have let
they have let
Conditional Present

I would let
you would let
he would let
we would let
you would let
they would let

Subjunctive Present

I let
you let
he let
we let
you let
they let
Imperative

you let

we Let´s let
you let
Participle Pres+Past

letting

let

Ceilalti au studiat si :



0 comments :

  © Invata-Interactiv --Ourblogtemplates- On the Road --Adapted by: Quality-Blog-Templates

SUS